Vakum gaz giderici ve basınç bakım cihazı ne zaman kullanılmalıdır?

Modern enerji tasarruflu ısıtma ve soğutma sistemleri, hava içermeyen sistem suyu ile optimum performans. HVAC sistemlerindeki sorunların çoğu, su tedarik sistemine giren hava ile artan basınç sorunları nedeniyle yakından ilişkilidir.

Kötü tasarımı yapılan kurulmuş veya bakımı yapılan bir basınç besleme sistemi, devrede negatif basınca neden olabilir. Sızıntılar yoluyla hava girişi veya sistemin musluk suyu ile doldurulması da korozyon önleyicileri önemli ölçüde daha az etkili hale getirir.

Vakum ünitesi ve basınç tahliye cihazı ile havanın sisteminize girmesini önleyin

Basınç oluşturulması sayesinde üretkenlik performansın arttırılması

SpiroExpand çözümümüz otomatik basınç izleme, kontrol ve gazdan arındırılmış sistem suyu sağlar Geliştirilmiş gaz giderme ürünlerimize basınçlı bir besleme çözümü eklenmesi, eksiksiz ve komple bir sistem bakım çözümü sağlar.

SpiroExpand, verimliliği önemli ölçüde artırır ve sistemin ana bileşenlerinin erken arızalanmasını önüne geçer. Kir ayırma separatörü ve gaz giderme kombinasyonu, tasarlandığı gibi faal bir sistem sağlar.

SpiroExpand - Pressurization

Vakumlu gaz giderme ve basınçlandırma çözümlerimiz

SpiroExpand sistemi, en temel basit kurulumdan başlayıp en kapsamlı, karmaşık sisteme kadar eksiksiz bir ekipman yelpazesini kapsar. Tüm üniteler, sistemdeki suyun gazdan arındırılması için kullanılır. Besleme suyu, sisteme girmeden önce gazdan arındırılır, bu da önemli ölçüde uzun vadeli korumayı sağlar. SpiroPress sistemi üretim performansını önemli ölçüde artırabilir ve hem devreye alma sırasında hem de sistemin kullanım ömrü boyunca önemli sistem bileşenlerinin zamanından önce arızalanmasını önleyebilir.

SpiroExpand çözümlerimizden bazıları:

  • SpiroExpand PicoControl
  • SpiroExpand MultiControl Kompact
  • SpiroExpand Multicontrol Cool
  • SpiroExpand MultiControl Modular

SpiroExpand serimiz hakkında daha fazlasını okuyun

VDI standardini karşilamak için vakumlu gaz giderme ünitesi gereklidir

Gazdan arındırma sırasında , VDI 4708 ve VDI 2035-2 yönergelerine uyulmasını tavsiye eder. Isıtma veya soğutma tesisatında mümkün olan en iyi gaz giderme performansını elde etmek için, basınçlandırma sistemlerinde daha yaygın olarak kullanılan hava alma fonksiyonuna ek olarak ayrı bir vakumlu gaz giderme ünitesi önerilir.

Bununla birlikte, pek çok basınçlandırma sistemiyle sunulan gaz giderme fonksiyonu, kapalı su devrelerinde havayla ilgili sorunları azaltır ancak sistemdeki en düşük basınçtan (gaz absorpsiyonu durumu) daha düşük bir gaz basıncına ulaşılacağı garanti değildir. Bu, gaz ve hava giderme işlemleri için VDI yönergelerini karşılamak ve su ısıtma tesisatlarında hasarı önlemek için Spirotech Superior gibi bir vakumlu gaz giderme ünitesinin gerekli olduğu anlamına gelir.

Vakum ve basınç adımlı gaz giderme hakkında daha fazla bilgi

Ürün yelpazemiz vakumlu gaz gidericiler

Spirotech SpiroVent Superiors vacuüimontgassers