Su sisteminizdeki tortu (kirlilik) ile nasıl başa çıkılır?

Çoğu insan, sistemdeki (dolaşan) su da bir süre sonra, kaşınılmaz olarak az ya da çok tortulaşma (kirlenme) meydana geldiğini bilir. Fakat böyle bir ifade gerçeklerden çok uzaktır. En iyi sistem suyunda bile, korozyon ve sistemde ortaya çıkan korozyon partikülleri gibi hoş olmayan etkiler tamamen önlenemez.

Sisteminizdeki havanın korozyona ve bunun kire neden olduğunu biliyor muydunuz?

Bu korozyon parçacıkları ve diğer kirleticiler, sisteminizin suyundan verimli ve sürekli bir işlemle uzaklaştırılmazsa, aşağıdaki gibi sorunlar ortaya çıkabilir:

  • Termostatik vanalarda sıkışma meydana gelir
  • Borular tıkanır
  • Sistem parçalarında aşınma ve yıpranma meydana gelir
  • Sistem verimliliği düşer
  • Enerji tüketimi artar
Spirotech - korozyona
Korozyon, yetersiz su arıtmasının birçok sonucundan sadece biridir

Sisteminizdeki en küçük parçacıklar bile nasıl temizlenebilir

Çoğu zaman sistemde kirleticileri gidermek için bir filtre kullanılır, ancak bu her zaman en iyi çözüm değildir Filtreler tıkanır ve düzenli olarak temizlenmesi ve değiştirilmesi gerekir, bu da ek (işçilik) maliyetlere yol açar.

Özellikle günümüzde, tıpkı sistemdeki su hacmi gibi, sistemlerin gittikçe küçülmesiyle. Bu, kirin sistem performansı üzerinde nispeten yüksek, olumsuz bir etkiye sahip olduğu anlamına gelir.

Kirleri temizlemek için en iyi çözüm filtre kullanmak değil, SpiroTrap’dır!

İyi bir kirlilik separatörü, sistemdeki akış sürecini engellemeden tüm kir parçacıklarını “alır”. Spirotech çözümleri ile, çalışma sırasında en küçük parçacıklar bile yakalanır, baypas veya valf gerekmez! Kirler toplanır ve kolayca tahliye edilir.

Hava giderme sistemleri çözümlerimiz

Kir ayırıcı separatörün sistemdeki konumu

Kir ayırıcılar tercihen sistem suyunun sisteminizdeki ısıtma veya soğutma ünitesine (dönüş) girmeden hemen önce konumlandırılır ve tüm kirleri bileşenlere girmeden önce yakalar.

Positioning of Spirotech SpiroTrap