Pressure, the key to a good system design

Basınçlandırma ve basıncın uygun seviyede tutulması, anahtardır

Deneyimlerimiz, çalışmalarımız ve hedefe odaklı araştırmalarımız ısıtma ve havalandırma sistemlerindeki çoğu sorunlarının yetersiz basınçlandırma ile yakından ilgili olduğunu tarafımıza öğretmiştir. Tasarım, kurulum ve bakım sırasında çoğu zaman basit sorunlar bile gözden kaçabilir.

Sonuç olarak, sistemdeki sıvının kalitesi ciddi ölçüde düşer ve bir sürü potansiyel olarak tehlikeli olayların meydana gelmesine neden olabilir. Bu durum, sistemin performansını önemli ölçüde düşürür ve ayrıca sistemin ana bileşenlerinin zamanından önce arızalanmasına neden olur. Genel olarak, bu da tesisin/ekipmanın yüksek işletme maliyetlerine, mal sahibi için oldukça yüksek masraflara ve son kullanıcı için can sıkıcı rahatsızlıklara sebep olur. Parçaların değiştirilmesi, sistemin sürekli olarak temizlenmesi ve kimyasalların defalarca uygulanması gerekir. Ve tüm bunlar dolaşımdaki sıvının "statüko"sünü elde etmek için yapılır.

İş devresinin ve masraf döngüsünün durdurulması basıncın uygun seviyede tutulması ile başlar

İş devresini ve masraf döngüsünü durdurunuz

Uygunsuz tasarlanmış, kurumu yapılmış ve teknik bakımları uygulanmış bir basınçlandırma sistemi, devrede negatif basıncın oluşmasına sebep olabilir. Otomatik havalandırma kanallarından, contalar ve mikro sızıntılardan sisteme hava çekilebilir. Basıncın artmasına bağlı acil durumlar, suyun emniyet vanalarından atılmasına ve bunun sonucunda sistemden atılan suyun telafisi için sık sık ham suyun eklenmesine neden olabilir. Oksijen ile zenginleştirilmiş taze su ile besleme yapılması, mevcut olabilecek her türlü korozyon inhibitör düzeyini tüketecektir.

Bu durumda korozyon kaçınılmaz bir olgu olup döngü devam eder:

  • Sisteme sürekli hava kaçar.
  • Korozyon oluşmaya başlar.
  • Kir ve çamur birikmeye başlar.
  • Sistem temizlenir ve gereken işlemler uygulanır.
Air in the system

Korozyon inhibitörleri, büyük hacimlerde bulunan nitrojen ve karbondioksit gibi inert gazlarını etkilemez ve böylece sistemin üretim performansını düşürür.

SpiroExpand - Pressurisation

Eksiksiz bir çözüm yelpazesi

Her ısıtma veya soğutma sistemi basınç kontrol sistemine ilişkin farklı gereksinimler gösterir. Bununla birlikte operatörler basınç kontrol ekipmanlarına ilişkin, tesisin/ekipmanın veya kontrol sisteminin diğer parçalarıyla olası sinyal değişimi ve operasyonel güvenilirlik konusunda ek talep ve gereksinimde bulunur.

SpiroExpand, en basit kurulumdan başlayarak en karmaşık komplikeli sistemlere kadar geniş bir çözüm yelpazesini sunar. Kendiniz için uygun bir çözüm bulamaz iseniz, sorununuza yönellik özel olarak seçilmiş ürün yelpazesini oluşturmaktan memnuniyet duyarız.

SpiroPress PicoControl Kompakt

PicoControl Kompakt

Tüm genleşme hacminin kullanılmasına izin veren ve küçük ısıtma ve soğutma sistemlerinde sabit bir basınç sağlayan kompakt konstrüksyonlu bir ünitedir.
SpiroPress Multicontrol Kompakt

MultiControl Kompakt

Kapalı ısıtma ve soğutma sistemlerinde müşteri isteklerine yönellik en özelleştirilmiş ve adaptasyonu yapılmış basınç kontrol cihazıdır. Her ünite bağımsız olup kendini taşıyan ve ses emici bir yapıya sahiptir.
SpiroPress MultiControl Modular

MultiControl Modular

Thermal gravimetrik analizi (TGA) kullanan ve kapalı ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sistemlerinde basıncın sabit bir düzeyde tutulmasını sağlayan daha büyük sistemler için tasarlanmıştır.
SpiroPress MultiControl COOL

MultiControl COOL

Soğutma sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Basınç regülatörlerin ve genleşme tankların paslanmaz çelikten imal edilmesi sayesinde, yoğuşma sonucu korozyon oluşma sorunu aslında geçmişte bırakılmıştır.
SpiroPress TopControl - Expansion Vessel

TopControl

TopControl Modular, düşük basınçlı acil durum jeneratörü (0,5 bar’lık emniyet vanası) için harici genleşme tankları ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış modüllü genleşme ve basınç regülatörüdür. MultiControl sistemlerinden farklı olarak, "top-control" serisinde devir sayısı ayarlanabilir elektronik basınç kontrol pompaları ve elektronik basınç tahliye vanaları kullanılır. 23,5 bar’lık daha da yüksek çalışma basıncı aralığı, söz konusu cihazların büyük sayıda çok çeşitli ekipman türlerinde kullanılabilmesini sağlar.

Diyaframlı genleşme tankları

Bunlar "pasif" tipi basınç kontrol sistemleridir. Burda basınç kontrolü amacı ile diyaframlı genleşme tankına önceden ayarlanmış gaz basıncı kullanılır. Diyaframlı genleşme tanklarının besleme fonksiyonun olmaması nedeni ile, Spirotech söz konusu tür basınç kontrolünü, ideal olarak besleme işlevi ile donatılmış bir vakumlu gaz giderme sistemi ile kombine etmektedir.

SpiroExpand ürün yelpazemiz hakkında daha fazla bilgi

SpiroExpand, en basit kurulumdan başlayarak en karmaşık komplikeli sistemlere kadar geniş bir çözüm yelpazesini sunar. Tüm üniteler, sistem suyunun vakum sayesinde tamamen gazdan arındırılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Besleme suyu sisteme giriş öncesi gazlardan arındırılır, bu da önemli ölçüde uzun vadeli koruma sağlamaktadır.

SpiroExpand ürünlerimizin tamamı hakkında daha fazla bilgi edininiz

SpiroExpand ayarları için yazılım (İngilizce)

Isıtma veya soğutma sisteminizin üretim performansını en üst düzeye çıkarmak amacı ile basınç kontrol sisteminizin ayarlarını değiştiriniz. İlk danışmanlık çerçevesi dahilinde sistemin tasarımını yapıyor, boyutlarını belirliyor veya planlıyor iseniz, bu araç size yardımcı olacaktır: sadece temel anahtar parametrelerini girmeniz yeterli olacaktır - birkaç dakika içinde tarafınıza çeşitli çözümler sunulacaktır. En uygun çözüme ilişkin bilgiler indirilebilir veya e-posta ile gönderilebilir.

SpiroExpand arama aracını çalıştırın